Erasmus 2018/19

Dzień otwarty projektu

W dniu 30 stycznia w naszej szkole uczestnicy projekty Erasmus + „Lepsza edukacja dla uczniów i nauczycieli” zorganizowali  “Dzień otwarty projektu”, podczas którego wszystkim uczniom szkoły oraz rodzicom udostępniono galerię zdjęć ze spotkań projektowych.

Wyjazd uczniów na Śląski Festiwal Nauki

Kolejnym wydarzeniem realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus + „Lepsza edukacja dla uczniów i nauczycieli” był  wyjazd uczniów na Śląski Festiwal Nauki, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Konkurs językowy

20 grudnia 2019 roku podsumowano wyniki konkursu z języka angielskiego, przeprowadzonego w ramach realizacji projektu „Better Education for Students and Teachers”.

Wizyta nauczycieli w Chorwacji

W dniach 1- 3 grudnia trzyosobowa delegacja nauczycieli z naszej szkoły przebywał w partnerskiej szkole Osnovna skola Cestica w Chorwacji, w ramach realizacji projektu Erasmus +,  -  Better Education for Students and Teachers.

Wymiana grup młodzieży - Turcja siódmy dzień

Uczniowie odprowadzani przez rodziny spotkali się przed szkołą o godzinie 5:45. Pożegnanie było bardzo trudne, ponieważ  przez tydzień pobytu wszyscy zżyli się ze sobą

Wymiana grup młodzieży - Turcja szósty dzień

Ten dzień rozpoczął się lekcją matematyki prowadzoną przy użyciu tablicy multimedialnej. Uczniowie grali w grę, w której musieli się wykazać znajomością tabliczki mnożenia.

Wymiana grup młodzieży - Turcja piąty dzień

17 października cała międzynarodowa grupa wybrała się do miasta Eskisehir, w północno-zachodniej Turcji, którego populacja wynosi ponad milion mieszkańców i znane jest głównie jako ośrodek akademicki.

Wymiana grup młodzieży - Turcja dzień czwarty

Środa była dniem poznawania Usak – miasta, w którym znajduje się szkoła partnerska. Najpierw międzynarodowa grupa udała się do zakładu ręcznej produkcji dywanów. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zasiąść przy krosnach i popróbować trudnej sztuki wytwarzania dywanów.

Wymiana grup młodzieży - Turcja - dzień trzeci

O godzinie 9 rano odbyła  się  zbiórka  wszystkich  uczniów  uczestniczących  w projekcie, po której uczestnicy podzieleni  na dwie  grupy uczyli  się bardzo ciekawej tradycyjnej  tureckiej  techniki  malowania na wodzie oraz uczestniczyli w lekcji  języka  angielskiego z...

Wymiana grup młodzieży - Turcja - dzień drugi

Poniedziałek był pierwszym dniem zajęć projektowych. O godzinie  10:00 uczniowie i nauczyciele z czterech szkół partnerskich i ich gospodarze z Turcji przybyli do lokalnego domu kultury. Uczestnicy projektu przedstawili prezentacje obrazujące ich państwa, regiony i szkoły.