Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Juszczynie powstał decyzją Rady Gminy Radziechowy - Wieprz w 2016 roku. Zespół tworzą: Przedszkole w Juszczynie oraz Szkoła Podstawowa im. Franciszka Polaka w Juszczynie.

Szkoła Podstawowa w Juszczynie powstała w 1911 roku. Budynek, który zajmuje placówka liczy sobie ponad dziewięćdziesiąt lat i był kilkakrotnie rozbudowywany. W kolejnych latach warunki nauczania stale się poprawiały: przybywało izb lekcyjnych, zagospodarowano poddasze, zmodernizowano kuchnię, powstała nowoczesna pracownia komputerowa, gabinet pedagoga. W 1998 roku rozpoczęto budowę sali gimnastycznej oraz  pomieszczeń dla powołanego w myśl reformy oświatowej gimnazjum.

24 maja 2003 roku szkole nadano imię Franciszka Polaka, wieloletniego kierownika szkoły wielce zasłużonego dla wsi. Na pamiątkę tego wydarzenia corocznie 24 maja obchodzimy Święto Szkoły.

Pragniemy, aby szkoła była dla naszych uczniów ich drugim domem. Otaczamy swoich wychowanków życzliwą opieką. Tworzymy bezpieczną atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości. Pomagamy wkraczać w świat wiedzy. Współpracując z rodzicami podejmujemy działania zmierzające do indywidualizacji rozwoju każdego dziecka.