Wycieczka klas VI i VII

28 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 6 i 7 mieli okazję, dzięki dofinansowaniu ze środków ministerialnych, w ramach akcji „Poznaj Polskę”, zwiedzić Pszczynę. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Książąt Pszczyńskich. Uczniowie byli zachwyceni wystrojem wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Ich uwagę zwrócił żyrandol, zdobiący klatkę schodową, który w czasach sprzed elektryczności, był dwa razy dziennie czyszczony przez służbę, za pomocą specjalnego urządzenia, działającego do dziś. Zachwyt wzbudzały apartamenty cesarskie, ich wyposażenie, meble, książki i liczne bibeloty. Po pałacowych przepychach, przyszedł czas na spacer parkiem do skansenu wsi pszczyńskiej. Uczniowie mieli okazję do porównania tradycji i folkloru ziem śląskich z beskidzkimi. Podziwiali domostwa i zagrody z XIX wieku, młyn, karczmę oraz pasiekę. Po podróży w przeszłości, przyszedł czas na ostatni punkt wycieczki, czyli przepiękny pszczyński ryneczek oraz posiłek w pizzerii. Na rynku, uwagę naszych uczniów, przykuł zbór protestancki, który był kolejnym dowodem na różnorodność naszych regionów. Po przepysznej pizzy i kwadransie na lody, pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wróciliśmy do domu.