Jesteś tutaj:
  2. Projekty

Projekty realizowane w szkole:

Od 25.09 do 15.09.2016 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Juszczynie Gmina Radziechowy - Wieprz  realizowała projekt "Szkoła z pomysłem na nudę" w ramach  Rządowego Programu 2014 - 2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła" - III edycjaCelem głównym projektu było właściwe i bezpieczne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwijanie ich pasji i zainteresowań w ramach zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych poprzez stworzenie bogatej oferty warsztatów, pokazów, wycieczek.

Od 09.09.2014r. do 30.12.2014r  szkoła realizowała projekt „Jesteśmy zdrowi, aktywni i bezpieczni” w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna i przyjazna szkola" 2014-2016. Głównym celem podejmowanych w ramach projektu zajęć było zwiększenie  skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkole.

2011 - 2012 –„Mieszkam na wsi i chcę wykorzystać szansę na sukces” - w tym projekcie uczniowie brali udział w bogatej ofercie zajęć dodatkowych, wyjeżdżali na  wycieczki i zajęcia w terenie, a szkoła uzyskała wiele pomocy dydaktycznych np. tablice interaktywne.

2008 -2011 „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” - dzięki realizacji projektu szkoła otrzymała nowoczesne pomoce dydaktyczne, a uczniowie klas pierwszych brali udział w różnorodnych zajęciach.

2009 – 2010 – „Nasza Akademia” – szkoła została laureatem konkursu w projekcje „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, który umożliwił zorganizowanie zajęć  pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i zamiłowania sportowe naszych uczniów.

2008/2009 - „Dobry jak Chleb”- projekt realizowany przez Polską Fundację Pomocy Dzieciom, pozyskano fundusze na dożywianie  dla 15 uczniów potrzebujących pomocy.

2009 -  „Radosna szkoła” – przyznany grant w wysokości 6 tysięcy złotych przeznaczony został na zakup pomocy do miejsca zabaw w szkole.

2008 –  „Nasza Akademia” – projekt umożliwił zorganizowanie dodatkowych zajęć dla uczniów klas I-III

2007/ 2008 - „Rzeczpospolita internetowa” – „Nasza Juszczyna wspólnie zdrowo żyć zaczyna” – Lokalna Grupa Działania założona przez szkołę została laureatem ogólnopolskiego programu grantowego pod patronatem  Prezesa Rady Ministrów, realizowanego poprzez Fundacje Grupy TP i Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju UNDP.

Przyznany grant  umożliwił następujące działania w środowisku lokalnym: „Wiem, co jem”, „Każdy to powie, najważniejsza aktywność i zdrowie.”,„Twórczość i praca życie wzbogaca.”, „Scena otwarte dla wszystkich.”