Obchody 11 Listopada w naszej szkole

Rok 2020 zmienił naszą szkolną rzeczywistość i niestety nie mogliśmy w tradycyjny sposób obchodzić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wspólnie, jak to czyniliśmy w dwóch ostatnich latach zaśpiewać Hymn Polski.  Nie oznacza to jednak, że zapomnieliśmy o Narodowym Święcie Niepodległości, wszak 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Zamiast tradycyjnego apelu wszyscy uczniowie online obejrzeli prezentację przygotowaną przez panią Katarzynę Kaczorowską, w której przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia odzyskania wolności.

Nasi uczniowie, nawet ci najmłodsi, w swoich domach pamiętali o tym ważnym dla nas Polaków dniu i podejmowali różnorodne działania, które uwiecznili na zdjęciach.  Pierwszoklasiści wraz z rodzicami wykonali piękne kotyliony. Nie mogło obyć się bez odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Pięknie zabrzmiała piosenka w wykonaniu najmłodszych uczniów.:

"Co to jest niepodległość wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła"

Zapraszamy do galerii.