Soblówka - Czyste Góry

25 września 2021r. powróciliśmy na szlaki naszych ukochanych Beskidów. W tym właśnie dniu odbył się XXIII Zlot Turystyczno – Ekologiczny „Czyste Góry 2021”. Smutny czas pandemii Corona wirusa, miejmy nadzieję już za nami, dlatego z tym większym apetytem wracamy na górskie szlaki.

Tegoroczna trasa wiodła nas po bezdrożach gminy Ujsoły, a finał odbył się w malowniczej Soblówce, skąd już tylko jeden krok do naszych południowych sąsiadów Słowaków. Podczas rajdu, jak zawsze, został rozegrany konkurs turystyczno – krajoznawczy i tym razem nie zawiedliśmy. Uczennica naszej szkoły – Ewelina Kupczak z kl. VIII – zajęła drugie miejsce. Gratulujemy Ewelinie i bardzo się cieszymy. Pozostali uczestnicy rajdu mogli spróbować swoich sił w rozlicznych turniejach i konkurencjach, przygotowanych specjalnie dla nich przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Warsztaty ekologiczne – jak segregować śmieci? Warsztaty muzyczne – przygotowane przez Fundację Braci Golców. Pokazy walki uczniów klasy wojskowej z Moszczanicy. I tu miła niespodzianka… Nasi absolwenci – Martyna Kupczak i Maksymilian Ficoń – dumnie reprezentowali swoją nową szkołę w mundurach, a nas zaskoczyli poziomem umiejętności strzeleckich i sportowych. Brawo dla naszych byłych podopiecznych. Po mile spędzonej sobocie, szczęśliwie wracamy do naszej miejscowości i czekamy na nowy rajd i nowe wyzwania.