STOP ZNIEWOLENIU

8 i 11 września 2015 roku w ramach działania STOP ZNIEWOLENIU wynikającego z realizacji projektu „Akademia Szczęśliwego Dziecka i Świadomego Rodzica” gościliśmy w szkole specjalistów terapii uzależnień z Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” z Bielska Białej.

We wtorek goście przeprowadzili warsztaty: „Dopalacze – substancje testowane na ludziach, czyli na TOBIE”  dla 3 grup uczniów z klas: IV, V i VI .11 września o 13.30 odbyły się warsztaty dla nauczycieli: „Dopalacze – nowe wyzwanie w pracy wychowawczej z młodzieżą. Rozmowy w oparciu o dialog motywujący.” Następnie o godzinie 16-tej odbyła się prelekcja dla rodziców: „Nowe substancje psychoaktywne – jak rozmawiać z dzieckiem i gdzie szukać pomocy.” Po prelekcji ogólnej specjaliści prowadzili indywidualne rozmowy z zainteresowanymi tematem rodzicami.