Warsztaty edukacyjno-przyrodnicze w Rycerce

W dniu 16.09.2015 roku uczniowie klas V i VI w godzinach popołudniowych wyjechali do Rycerki Kolonii w ramach Rządowego Programu BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA 2014 - 2016 - edycja II, który w naszej szkole realizowany jest poprzez projekt  Akademia Szczęśliwego Dziecka i  Świadomego Rodzica.

W środę popołudniu uczniowie klas V i VI wyruszyli na warsztaty edukacyjno-przyrodnicze do Rycerki Kolonii. Po zakwaterowaniu w ośrodku, zmianie obuwia i przygotowaniu plecaków uczniowie wyruszyli na dwugodzinną wędrówkę po okolicy, w czasie której mieli możliwość poznania ciekawych gatunków roślin, wysłuchania niesamowitych opowieści i legend krążących po okolicy. Pani Przewodnik zwróciła uwagę na zagrożenia dla lasów świerkowych spowodowane gospodarką człowieka, suszą, działaniem korników i innych szkodników.

Następnego dnia po śniadaniu grupa pod opieką Pana Przewodnika wyruszyła na całodzienną wyprawę zielonym szlakiem w kierunku Przełęczy Przegibek. Po dotarciu na szczyt, przepysznym obiedzie w schronisku na Przegibku i chwili odpoczynku grupa wyruszyła w kierunku przejścia granicznego polsko-słowackiego Przegibek-Vychylovka, by potem przez rezerwat Śrubita czerwonym szlakiem dotrzeć do ośrodka w Rycerce Kolonii. Do celu dotarli po godzinie 18-tej wprost na wymarzoną kolację. Czas wolny uczniowie spędzali na sportowo, korzystając z zaplecza ośrodka. Sprawdzić się również mogli w czasie przygotowywania posiłków i porządkowania kuchni samoobsługowej. Prym wiodły tu dziewczynki z obu klas. W piątkowe popołudnie pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili do domów.