Targi szkolne

18 kwietnia uczniowie klasy VIII, wraz z wychowawczynią i panem Edwardem Szczyrkiem udali się na Targi Szkół. Odwiedzili 4 szkoły ponadpodstawowe. Technikum Ekonomiczno-Gastronomiczne, gdzie przywitali ich starsi koledzy – absolwenci naszej szkoły. Największe wrażenie zrobiła na Wszystkich pracownia gastronomiczna zaaranżowana na restaurację, w której serwowano drinki z soków owocowych, a w kuchni tartaletki i mini babeczki. Ponadto można się było pobawić tirem, a którego przyczepę pakowano palety z towarem – oczywiście w skali mikro. Podglądnąć mrówczą pracę księgowych, lub skorzystać z makijażu oferowanego przez pracownię reklamy.

W Technikum Mechanicznym, zwłaszcza na chłopcach, wrażenie zrobiły pracownie robotyki i automatyki. Zaś na korytarzach talenty taneczne prezentowali uczniowie z klasy o profilu sportowym.

W Technikum samochodowym chłopcy zaglądali pod maskę samochodu i byli zachwyceni motocyklami i symulatorem, w którym mogli przeżyć na własnej skórze dachowanie samochodu. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie, w przyszłości uczuli ich na bezpieczną jazdę samochodem.

Na końcu odwiedziliśmy Technikum Leśne i Drzewne, w którym prezentowano pracownie analizy chemicznej.

Każdy ósmoklasista po tej wyprawie już wie, już jest przekonany do jakiej szkoły chce pójść od września. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im spełnienia marzeń i owocnej szkolnej kariery.