Warsztaty w Soblówce dla uczniów z klas II i III.

28 września klasy II i III w ramach realizowanego w szkole projektu „Akademia Szczęśliwego Dziecka i Świadomego Rodzica” udały się do Soblówki na dwudniowy wypoczynek połączony z warsztatami.

Po zakwaterowaniu się w pięknie usytuowanym Ośrodku Wypoczynkowym zaproszono uczniów na zajęcia folklorystyczne z panem Zbigniewem Wołachem, który przybliżył im muzykę i instrumenty z danych czasów. Drugo i trzecioklasiści mogli podziwiać brzmienie rogu pasterskiego, fujarki i okarynki. Duże zdziwienie wywołały gęśle podobne do skrzypiec, ale dziś rzadko używane. Każdemu  uczestnikowi warsztatów w pamięci na zawsze zostanie kilkugodzinny spacer po okolicy zakończony wizytą w bacówce. Uczniowie uczestniczyli także w pokazie robienia sera z mleka owczego, w czasie którego degustowali różne rodzaje serów robionych przez tamtejszych górali. Drugiego dnia w godzinach popołudniowych uczestnicy warsztatów wypoczęci i pełni wrażeń wrócili do swoich domów.