Warsztaty na temat zagrożeń w sieci w ramach projektu Akademia Szczęśliwego Dziecka i Świadomego Rodzica

23 listopada 2015r. w ramach realizowanego przez szkołę programu rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja” z Bielska Białej.

Panie - specjalistki  do spraw uzależnień najpierw przeprowadziły warsztaty dla uczniów:  „Komputer – najlepszy wynalazek współczesności czy złodziej czasu, kiedy zacząć się niepokoić. Jak bezpiecznie korzystać z sieci?”. Później odbyło się szkolenie dla nauczycieli: „Uzależnienia behawioralne – problem, czy element rozwoju kultury”. O godzinie 16-tej odbyło się spotkanie z rodzicami, w czasie którego Panie przybliżyły zebranym zagadnienia związane z uzależnieniem od komputera. Zaprezentowały także sposoby  bezpiecznej kontroli dziecka oraz ochrony przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji.

Mamy nadzieję, że podjęte przez szkołę działania oraz współpraca z rodzicami zwiększą bezpieczeństwo naszych uczniów.