Nasi uczniowie na Rajdzie Razem Raźniej

10 września, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Dzieci Serc z Radziechów, Rajdzie Razem Raźniej. Ekipa w składzie: Zofia Babicka z klasy drugiej oraz piątoklasiści: Oliwia Staniak, Wanda Kaczorowska i Jakub Pytel stanęli w szranki z drużynami z Radziechów, Wieprza, Przybędzy, Bystrej i Brzuśnika.

Rywalizacja była zacięta i do końca nie było wiadomo kto wygra. Konkurencje wymagały od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale też cierpliwości, spostrzegawczości i wiedzy ze szkolnego podręcznika. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce. Ale łatwo nie było. Na początek konkurencja wlewania wody do kubeczka z butelki, którą zawodnicy sterowali za pomocą sznurków. Trzeba się było wykazać koordynacją ruchów i udowodnić, że jest się zgranym zespołem. Następnie rzut do celu, który był balonik, a w nim ukryte wiadomości o odkurzonych przez historię bohaterach: Ince i Zagończyku. Jakub Pytel miał okazję popisać się iście komandoskimi umiejętnościami w czołganiu się po trawie i pokonywaniu błotnych min. Dziewczęta łowiły ryby i rozwiązywały rebusy. Metą rajdu był szczyt, wszystkim dobrze znanej, Matyski, gdzie przy pięknej pogodzie  i talerzu bigosu, podziwialiśmy panoramę gminy Radziechowy Wieprz.