SKKT na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

24 września (sobota) uczniowie naszej szkoły w licznym składzie: Adrian Pal, Nina Grzegorek, Karolina Murańska, Kaja Biedrawa, Natalia Kostka, Iwona Noga, Wanda Kaczorowska, Michał Wrzeszcz, Martyna Kupczak i Jakub Pytel, wzięli udział w wycieczce turystycznej na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Pierwszym przystankiem na naszej Tarsie było Muzeum Rzemiosł Dawnych w Żarkach. Uczniowie mieli okazję poznać dawne techniki produkcji przedmiotów codziennego użytku. Osobiście mielili zboże na mąkę i przypatrywali się pracy w młynie i piekarni.

Następnym przystankiem na naszej trasie była Góra Birów, z rekonstrukcją przedchrześcijańskiego grodu obronnego, w którym uczniowie mogli się przekonać, jak wyglądało życie we wczesnym  średniowieczu.   Dróżką, wśród wapiennych skał, udaliśmy się do ruin zamku w Ogrodzieńcu, gdzie na uczestników wycieczki czekały atrakcje w postaci sali tortur i spaceru po murach zamczyska.

Pełni niezapomnianych wrażeń, na pewno na Jurę wrócimy, bo wycieczki na Wyżynę Krakowsko – Częstochowska stały się tradycją Szkolnego Klubu Krajoznawczo – Turystycznego działającego przy szkole w Juszczynie.