14 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Juszczynie

14 października 2016 roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzono podwójne święto w naszym zespole. Najpierw w poczet uczniów przyjęto pierwszoklasistów, a potem Samorząd Uczniowski zorganizował koncert życzeń dla  wszystkich pracowników oświaty.

Na początku uczniowie klasy pierwszej pięknie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po ślubowanu Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.Potem wystąpili uczniowie z klasy drugiej, którzy oficjalnie powitali w szkole młodszych kolegów i wręczyli im upominki. Na zakończenie tej części uroczystości na sztandar szkoły złożyli ślubowanie uczniowie klasy pierwszej gimnazjum.
Druga część uroczystości przygotowana przez Samorząd Uczniowski była skierowana do wszystkich pracowników naszego zespołu i zaproszonych gości - emerytów, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Na scenie występowali uczniowie, którzy  składali życzenia kolejno wszystkim pracownikom dedykując im wiersz i wybrany utwór muzyczny. a następnie wręczając symboliczną różę.

Zapraszamy do galerii.