Czyste Góry –Żywiec Moszczanica 2016

22 października 2016 roku, 7- osobowa grupa młodzieży z naszego gimnazjum wzięła udział w zlocie ekologicznym „Czyste Góry –Żywiec Moszczanica 2016”.

Przy pięknej jesiennej pogodzie uczniowie wraz z opiekunem przeszli z Pewli Małej przez Rychwałdek i Rychwałd do Żywca Moszczanicy, gdzie w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego odbyło się podsumowanie zlotu. Po drodze uczniowie wraz z grupami z innych szkół sprzątali okoliczne pobocza dróg i przystanki autobusowe. Podczas konkursów przeprowadzonych na zakończenie rajdu bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Maciej Skrzyp zajął drugie miejsce w konkursie krajoznawczym, a Patrycja Hatala otrzymała wyróżnienie w konkursie ekologicznym.