Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

Dla upamiętnienia 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada br uczniowie gimnazjum przygotowali wzruszający montaż poetycko-muzyczny ilustrowany prezentacją multimedialną.

Akademię rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie narratorzy przypomnieli nam jak trudna była droga do Niepodległej Polski. Uczniowie wyrecytowali wiersze, które zachęcały do zadumy nad losem Ojczyzny.  Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Po programie gimnazjalistów wystąpili uczniowie z klas najmłodszych szkoły podstawowej, którzy brawurowo wkroczyli na scenę z biało-czerwonymi flagami i zaśpiewali pieśni  patriotyczne. Na zakończenie akademii wystąpiła uzdolniona muzycznie Nina G., która z własnym akompaniamentem zaśpiewała pieśń „Jest taki kraj” dostarczając wszystkim uczestnikom akademii niesamowitych wzruszeń.