Lot w przestrzeni kosmicznej

Niezapomniane chwile przeżyli uczestnicy wyjazdów do Sopotni Wielkiej, którzy 17 listopada odwiedzili siedzibę Stowarzyszenia "Polaris".

60 uczniów zespołu, podzielonych na trzy grupy po 20 uczniów, miało okazję "wyruszyć w kosmos" w czasie pobytu w Sopotni Wielkiej. Nierealne, a jednak możliwe, a wszystko dzięki zwiedzaniu modelu wnętrza Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS. Uczniowie i opiekunowie grupy w jednej chwili stali się załogą i aktywnie uczestniczyli w symulowanej wyprawie wykonując różnorodne zadania. Kapitan i zastępca - wybrani uczniowie - zarządzali stacją obsługując komputer pokładowy, a pomocą służyli im: naukowiec i pracownik techniczny także wybrani spośród uczniów. Wszyscy bawili się doskonale, a wiedza zdobyta podczas wyprawy pozostanie na długo w pamięci uczestników.