Bezpieczni pierwszoklasiści w drodze do szkoły

Tradycyjnie we wrześniu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w pierwszej klasie goszczą przedstawiciele Policji z Węgierskiej Górki. Tak było i w tym roku.

Nasz Dzielnicowy w trakcie wizyty w szkole omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym; w tym przechodzenie przez jezdnię. Podkreślił rolę noszenia elementów odblaskowych, a także poruszył temat zasad zachowania się w kontaktach z osobami obcymi. Wszystkim uczniom na  zakończenie spotkania wręczono kamizelki odblaskowe celem poprawienia widoczności ich na drodze.

Wiadomo jednak, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez działanie i dlatego pod czujnym okiem wychowawczyni uczniowie ubrani w odblaskowe kamizelki 2 pażdziernika wyruszyli na drogę. Przechodząc przez przejście dla pieszych w pobliżu szkoły utrwalali zasadę przechodzenia „lewo-prawo-lewo”. Mamy nadzieję, że nasze pierwszaki po takich zajęciach będą bezpieczne na drodze.