Czyste Góry 2017

W dniu 30 września 2017r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Juszczynie w składzie: Wanda Kaczorowska, Martyna Kupczak, Aleksandra Skoczeń, Ewelina Pryszcz, Julia Dędys, Magdalena Grzegorzek, Oliwia Staniak, Bartosz Straszok i Jakub Pytel, wzięli udział w XIX Zlocie Turystyczno – Ekologicznym „Czyste Góry”, którego tegoroczny finał odbył się w Węgierskiej Górce.

Podczas pokonywania trasy, uczniowie zbierali śmieci, pozostawione na szlaki przez pseudo turystów, a na miejscu finału brali udział w konkursie ekologicznym i krajoznawczym. Wanda Kaczorowska i Jakub Pytel zdobyli trzecie miejsca, zaś Martyna Kupczak i Bartosz Straszok wyróżnienia. Warto wspomnieć o konkursie na najaktywniejsze SKKT powiatu żywieckiego, gdyż możemy się pochwalić trzecim miejscem Gimnazjum w Juszczynie i siódmym Szkoły Podstawowej.

Imprezę organizuje Starostwo Powiatowe, z niezłomnym propagatorem turystyki pieszej, panem Jackiem Sewerynem, któremu należą się ogromne podziękowania, gdyż sama idea imprezy oraz jej przygotowanie zasługują na podziw i uznanie. Nie ma drugiej takiej imprezy w Polsce, która uczyłaby młodzież szacunku do przyrody i miłości do małej ojczyzny. Na zlot co roku przybywa ok. 1000 osób, są to głównie uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół Żywiecczyzny. W Węgierskiej Górce było nas ok. 700.

Dlatego jeszcze raz dziękujemy organizatorom za możliwość aktywnego spędzenia czasu i mamy nadzieję, że na wiosnę znów się spotkamy na turystycznym szlaku w Beskidach.