2.09.2013r. Witaj szkoło.

Pierwsze powakacyjne spotkanie uczniów ze Szkołą Podstawową im. F. Polaka w Juszczynie poprzedziła uroczysta Msza Święta o godzinie 9.00. Następnie wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz nauczyciele udali się do szkoły.

Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – Ewa Chowaniec, która powitała wszystkich serdecznie, podkreślając, że to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywanianowejwiedzy i umiejętności.

Potem zabrali głos uczniowie z klas starszych, którzy słowami wierszy powitali swoich nowych kolegów. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na uczniów naszej szkoły.