Święto Niepodległości w naszej szkole

12 listopada  uczniowie Szkoły Podstawowej im. F, Polaka  w Juszczynie obchodzili 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wobec tak podniosłego święta związanego z burzliwymi dziejami państwa polskiego, uczniowie nie pozostali obojętni. Z pomocą grona pedagogicznego postanowili uczcić święto 11 listopada uroczystym apelem, który rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, który za sprawą zorganizowanego na scenie studia telewizyjnego i reporterów pracujących w terenie, był relacją  z obchodów tego święta w różnych miejscach  w Polsce. Była więc relacja z domu polskiej wielopokoleniowej rodziny, w której dorośli opowiadali dzieciom o wydarzeniach sprzed lat. Był wywiad przeprowadzony z mieszkańcami Juszczyny na temat tego święta oraz  relacja z koncertu pieśni patriotycznych, który odbywał się w filharmonii. W przerwach między poszczególnymi relacjami, łączono się ze studiem w którym uczniowie – dziennikarze odczytywali wątki związane z dziejami Polski, co wzbogacało całość. Uczniowie, którzy wspaniale wcielili się w swoje role, pokazali społeczności szkolnej. czym właściwie jest Święto Niepodległości oraz dlaczego jest tak ważne dla każdego Polaka. Tym samym aktorzy pokazali publiczności, że historia Polski jest żywa, a jej poznanie nie musi być wcale nudne i czasochłonne, zaś  święto 11 listopada może być dla wszystkich Polaków świętem przede wszystkim radosnym, które powinno powodować w sercach poczucie dumy narodowej.