Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Poświęcona została zarówno okazji Dnia Edukacji Narodowej jak również Ślubowaniu klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli dyrekcja i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie wraz z rodzicami. Gościliśmy również emerytowanych nauczycieli i pracowników zespołu.

Najpierw na scenie zaprezentowali się pierwszoklasiści, którzy do tego szczególnego dnia przygotowywali się od pierwszych dni września. Odświętnie ubrani, troszkę onieśmieleni, ale z uśmiechami na twarzach recytowali wiersze, tańczyli, śpiewali piosenki i tym samym przekonali wszystkich zebranych, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło w obecności Sztandaru Szkoły. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Potem Pani dyrektor szkoły mgr Irena Kulka pasowała każdegego malucha na ucznia naszego zespołu. Pierwszoklasiści otrzymali także  legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz rożek słodyczy.

Po ślubowaniu odbył się krótki montaż słowno – muzyczny, który zawierał także humorystyczne scenki z życia uczniów. Przygotowali go uczniowie z różnych klas pod kierunkiem opiekunek samorządu uczniowskiego. W ten sposób uczniowie szkoły wyrazili wdzięczność nauczycielom za „przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów”.

Na koniec zabrała głos Dyrektor szkoły, która odczytała treść listu skierowanego do pracowników oświaty przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Bielsku - Białej, złożyła jeszcze raz świętującym życzenia i podziękowała wszystkim za przybycie oraz przygotowanie uroczystości.