Oszczędzamy w SKO

12 listopada miało miejsce podsumowanie działań Szkolnej Kasy Oszczędności w miesiącu październiku. Z tej okazji z gościnną wizytą przybyła do naszej szkoły pani dyrektor  II oddziału PKO Banku Polskiego w Żywcu, pani Barbara Bohun – Sawicka. Najpierw uczniowie zaprezentowali inscenizację pod tytułem: „W SKO oszczędzamy i marzenia swe spełniamy”. W czasie przedstawienia występujący na scenie artyści starali się zachęcić wszystkich do przyłączenia się do Szkolnej Kasy  Oszczędności. Ukazali korzyści płynące z systematycznego odkładania nawet najmniejszych kwot i zarządzania nimi na elektronicznych kontach oferowanych przez bank.

W dalszej części pani dyrektor banku wręczyła bardzo atrakcyjne nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych w szkole. Były to konkursy: „ Najlepiej oszczędzający uczeń w roku szkolnym 2013/2014”, „Konkurs na logo naszej szkolnej kasy” oraz „Konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną skarbonkę”.

Największe emocje wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej oszczędzającego ucznia w miesiącu październiku, gdyż aż 17 uczniów spełniło jego kryteria.  Wszyscy oni otrzymali nagrody pocieszenia. Główni zwycięzcy zostali wyłonieni w czasie losowania, które odbywało się w trakcie spotkania i otrzymali symboliczne bony o wartości 10 zł, gdyż każdemu laureatowi dopisano do konta 10 zł, co udokumentowano w książeczkach SKO.

Zapraszamy do galerii.