Wymiana grup młodzieży – Hirlau, Rumunia - dzień trzeci

Wtorkowy dzień uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od warsztatów informatycznych w szkole. Przepisywali różne kody informatyczne.

Potem o godzinie 10.30 wszyscy wyruszyli na wycieczkę do Jassy – miasta  dawniej pełniącego funkcję stolicy Królestwa Rumunii. Obok Bukaresztu jest to jedno z największych i najważniejszych miast w Rumunii. Największą chlubą miasta jest najstarszy w kraju Uniwersytet im. Aleksandra Jana Cuzy, który uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzać. Zobaczyli jak wygląda on od środka i słuchali, co opowiadają o nim studenci. Podczas zwiedzania Muzeum Uniwersytetu  dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat historii tego miejsca. Największe wrażenie wywarła na uczniach stara biblioteka. Z Jassy wszyscy wrócili o godzinie 16.00 i udali się do swoich domów. Wieczorem tego dnia  przedstawiciele naszej szkoły spotkali się z innymi uczestnikami projektu. W taki oto sposób poznawali młodzież z Rumunii i pozostałych krajów.