Wymiana grup młodzieży – Bułgaria - dzień czwarty

Środa była kolejnym dniem pobytu uczniów i nauczycieli w Bułgarii. Rano goście odwiedzili przedszkole, gdzie zapoznali się z zastosowaniem nowoczesnych technik nauczania już na tym etapie nauki. Nauczyciele bułgarscy na zajęciach wykorzystują tablice multimedialną do nauki piosenek i tańca.

Po obiedzie w ratuszu,  odbyło się spotkanie z burmistrzem miasta, który opowiadał o  specyfice tego regionu. Następnie grupa rozpoczęła zwiedzanie Mezdry. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać centrum miasta, a także podziwiali piękny wystrój ortodoksyjnej cerkwi.

Nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w części posiedzenia rady pedagogicznej  tutejszej szkoły.

Wieczorem odbyło się spotkanie z lokalną społecznością, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice oraz zaangażowani w projekt nauczyciele. Uczestnicy z krajów partnerskich mogli degustować lokalne bułgarskie potrawy, a goście poczęstowali gospodarzy słodyczami ze swoich krajów. Niektórzy z nich zaprezentowali własne tańce narodowe.