Wymiana grup młodzieży – Bułgaria- dzień piąty

Dzień 30 maja rozpoczął się bardzo wcześnie. Każdy od wczesnego rana przygotowywał się na wyjazd do stolicy. Pierwszym celem w Sofii było centrum nauki  Technomagicland. Uczniowie i nauczyciele  poznali ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Przygotowano dla nich także specjalny pokaz z elektrostatyki.

Następnie grupa udała się na spacer po ulicach miasta pełnych okazałych budowli i malowniczych cerkwi. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Historii Naturalnej, posiadające w swoich zbiorach setki gatunków zwierząt, od najmniejszych owadów  po największe ssaki na ziemi. Uczniowie z zapałem wchodzili do kolejnych sal i fotografowali ciekawe okazy. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu mogli także zobaczyć, niedawno odkopane,  mury starego miasta oraz kupić pamiątki, które będą im przypominać pobyt w tym mieście.

Podczas powrotu grupa podziwiała zachód słońca, chowającego się za otaczającymi drogę górami. Dla każdego uczestnika był to dzień pełen wrażeń.