Inauguracja roku szkolnego 2019/20

2 września 2019 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Juszczynie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Tradycyjnie jak co roku święto rozpoczęło się w kościele parafialnym w Juszczynie odprawieniem okolicznościowej Mszy Świętej. Następnie wszyscy przeszliśmy do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna.

Dyrektor szkoły mgr Irena Kulka powitała wszystkich zebranych: uczniów, a wśród nich szczególnie gorąco pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W swoim krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor zapoznała wszystkich z efektami prac prowadzonych w budynku szkoły w czasie wakacji. Pani Dyrektor  podkreśla,  iż duża jest  w tym zasługa rodziców, którzy wypracowali środki finansowe i korzystając z okazji podziękowała za ich pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie swojego wystąpienia Dyrektor życzyła wszystkim, by nowy rok szkolny przyniósł wiele radości, satysfakcji  i sukcesów.

Rozpoczęcie roku szkolnego każdorazowo w naszej Ojczyźnie zbiega się ze smutną rocznicą, podczas której wspominamy wybuch II wojny światowej. W tym roku przypada osiemdziesiąta rocznica tamtych tragicznych wydarzeń. Z tej okazji zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, której celem było przypomnienie wszystkim o tragicznych ale i bohaterskich wydarzeniach z dziejów Polski, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.

Z tej okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 życzymy:

• Uczniom, aby nauka sprawiała im radość, wzbogacała o nową, cenną wiedzę i doświadczenia,
  • Nauczycielom „otwartego serca”, cierpliwości i satysfakcji z pracy,
  • Rodzicom, aby w szkole znajdowali wsparcie w wychowaniu swoich dzieci i dążeniach do zapewnienie im dobrego startu w dorosłe          życie.