Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku akademii głos zabrała Dyrektor szkoły mgr Irena Kulka, która najpierw serdecznie powitała wszystkich zebranych, a następnie przybliżyła rys historyczny tego święta. Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od 1982 r., na mocy Karty Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie w naszym zespole święto to jest okazją do przyjęcia do społeczności szkolnej uczniów pierwszej klasy. Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar i zaprezentowały program artystyczny. Dzieci były oklaskiwane przez rodziców  oraz społecznośc szkolną.

Swój występ, adresowany do nauczycieli, przygotowały również przedszkolaki, których występ wywołał wiele uśmiechów na twarzach wszystkich zebranych. Po nich wystąpili uczniowie z klasy drugiej, którzy w humorystyczny sposób przybliżyli lata siedemdziesiąte. Na zakończenie uczniowie klas starszych wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów i wręczyli wszystkim kolorowe goździki.