Wymiana grup młodzieży Turcja - dzień pierwszy

13 października grupa 5 uczniów i 2 nauczycieli rozpoczęła wyjazd z projektu Erasmus + „Better Education for students and Teachers” do miejscowości Usak w Turcji .

O godzinie 4:30 wszyscy spotkali się przed szkołą, żeby udać się busem do Wiednia. Po dotarciu na lotnisko uczestnicy nadali bagaże i wsiedli do samolotu lecącego do Stambułu. Lot, mimo że trwał ponad 2 godziny, nie dłużył się ponieważ pasażerowie w tym czasie otrzymali pyszny posiłek a także mieli możliwość śledzenia trasy lotu na monitorze, słuchania muzyki lub zabawy grami komputerowymi. Po przylocie do Stambułu nadszedł czas na drugą część podróży – lot do Izmiru. Ten lot był bardzo krótki i trwał zaledwie 40 minut. W samolocie na pasażerów czekała niespodzianka-tradycyjna przekąska. Z Izmiru dalszą część podróży nasi uczniowie i nauczyciele odbyli  busem wraz z grupą z Chorwacji. Po dotarciu do Usak uczniów przywitały rodziny u których dzieci zamieszkały. Łącznie podróż trwała ponad 17 godzin i dostarczyła wszystkim wielu ciekawych wrażeń.