Wymiana grup młodzieży - Turcja - dzień drugi

Poniedziałek był pierwszym dniem zajęć projektowych. O godzinie  10:00 uczniowie i nauczyciele z czterech szkół partnerskich i ich gospodarze z Turcji przybyli do lokalnego domu kultury. Uczestnicy projektu przedstawili prezentacje obrazujące ich państwa, regiony i szkoły.

Niektóre szkoły pokazały również tańce regionalne z ich krajów. Szkoła turecka zaprezentowała zestaw tańców charakterystycznych dla tego regionu.

Następnie uczestnicy projektu udali się do szkoły, gdzie odbyły się zajęcia integracyjne w grupach takie jak pisanie historyjki, zabawa z piłką i wspólne malowanie na wielkiej kartce papieru. Grupy dopierane były w ten sposób, aby w każdej z nich znalazł się jeden przedstawiciel każdego kraju, co wymuszało konieczność porozumiewania się w języku angielskim.

W tym czasie nauczyciele odbyli spotkanie koordynatorów projektu i opiekunów mające na celu omówienie dalszych działań. Koordynator turecki przedstawił ciekawe rozwiązania w edukacji stosowane w jego kraju. Następnie nauczyciela udali się na spotkanie z władzami oświatowymi regionu Usak, gdzie usłyszeli jak działa system edukacji w Turcji.