Wymiana grup młodzieży - Turcja dzień czwarty

Środa była dniem poznawania Usak – miasta, w którym znajduje się szkoła partnerska. Najpierw międzynarodowa grupa udała się do zakładu ręcznej produkcji dywanów. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zasiąść przy krosnach i popróbować trudnej sztuki wytwarzania dywanów.

Mogli również zobaczyć, jak różnorodne jest wzornictwo dywanów tureckich. Następnie cała grupa wybrała się do instytutu RAM na zajęcia z robotyki. Zadaniem uczniów było zapisanie w programie scratch  kolejnych instrukcji dla samochodu-robota tak, aby ten mógł się poruszać, zatrzymywać przed przeszkodą i skręcać.

Następnie programy przesyłane były na roboty i sprawdzano ich działanie. Po ukończeniu programowania uczniowie uzbrajali swoje  maszyny w igłę i balon i przeprowadzono bitwę robotów. Zabawa ta bardzo zaangażowała wszystkich uczniów.

W godzinach popołudniowych uczestnicy mieli okazję zobaczenia świetnie wyposażonego przedszkola oraz zwiedzili miejscowe muzeum  z wieloma artefaktami starożytności, w tym wartościową biżuterię oraz rzeźby.