Czyste Góry 2019

To już XXI Jesienny Zlot Turystyczno – Ekologiczny „Czyste Góry”, którego wiernym fanem jest nasza szkoła. Tegoroczny finał odbył się w Radziechowach 21 września 2019r.

Drużyna, w okrojonym przez choroby i infekcje składzie: Wiktoria Niewiadoma kl. 4, Ewelina Kupczak kl. 6 oraz Magdalena Grzegorzek, Wanda Kaczorowska i Aleksandra Skoczeń kl. 8, pod opieką nauczycielki Katarzyny Kaczorowskiej, przeszły szlak gminny od Juszczyny, przez Bystrą i Wieprz do Radziechów. Po drodze zbierały śmieci i podziwiały piękne widoki, tonącego w jesiennej poświacie, Beskidu Śląskiego. Uczennica Wanda Kaczorowska zajęła I miejsce w konkursie ekologiczno – krajoznawczym. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczny zlot sponsorowany był przez dobrze znaną naszej szkole firmę „Żywiec Zdrój”, która ufundowała nagrodę specjalną – rower górski. Można go było wylosować w loterii fantów. Szkoda, że szczęście nie uśmiechnęło się do żadnej z naszych uczennic, ale... niech to będzie zachętą dla naszej młodzieży, do czynnego zaangażowania się w rajdy ekologiczne i krajoznawcze. Wszak warto dbać o środowisko naturalne!