Szkoła Pamięta

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła pamięta” zaplanowanej na 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Uczniowie z wychowawcami odwiedzali grób naszego Patrona Śp Pana Franciszka Polaka na cmentarzu parafialnym w Juszczynie, nie zapominając również o zmarłych pedagogach i pracownikach szkoły.

Do akcji aktywnie włączył się szkolny wolontariat. Wolnotariusze porządkowali zapomniane mogiły, w tym także mogiłę nieznanego powstańca, zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów.

Pamięć o tych, których nie ma już wśród nas jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Cieszymy się, że nasza szkoła wzięła udział w tej wyjątkowej akcji.