Ósmoklasiści na wycieczce Oświęcimu

W dniu 26 listopada 2019r. uczniowie z klasy ósmej odbyli wycieczkę programową do Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau.

Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Żydach, Romach i innych narodowościach. W trakcie zwiedzania ósmoklasiści dowiedzieli się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Ta niecodzienna lekcja historii podyktowana była potrzebą budowania pamięci, gdy odchodzą ostatni naoczni świadkowie i ocaleni z Holocaustu.