Nauczanie zdalne

Zawieszenie  zajęć w szkole w związku z zagrożeniem epidemicznym jest dla nas wszystkich dużym wyzwaniem, dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, systematyczne odczytywanie wiadomości na stronie internetowej szkoły lub w dzienniku elektronicznym oraz motywowanie dzieci do podejmowania pracy w nauczaniu zdalnym.

Od poniedziałku 16 marca 2020 r. obowiązuje w naszej szkole nauczanie zdalne. Jest ono prowadzone w następujący sposób:

1) Nauczyciele w zależności od potrzeb przesyłają materiały dotyczące lekcji za pośrednictwem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, chmury internetowej,  założonych grupach na Facebook i Messenger bądź do wychowawcy oddziału. Wychowawca oddziału jeżeli zajdzie taka potrzeba  prześle ww. materiały na adresy poczty elektronicznej otrzymane od Państwa. Materiały mogą zawierać różne elementy np. linki, ćwiczenia, karty pracy.

b) jeśli nauczyciel zada pracę domową, prosimy o odesłanie jej na adres poczty elektronicznej nauczyciela (podany w materiale do lekcji);

c) prace domowe i zadania wykonane przez uczniów będą sprawdzane przez nauczycieli i  każdy uczeń otrzyma informację zwrotną.

2) Wszelkie informacje dotyczące zdalnego nauczania będą publikowane i udostępnione do pobrania na stronie internetowej szkoły  w zakładce NAUCZANIE ZDALNE  oraz w dzienniku elektronicznym. Prosimy o systematyczne odczytywanie wiadomości. Przypominamy jeszcze raz, że zawieszenie zajęć szkolnych nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli i uczniów.

3) Jeżeli ktoś z uczniów ma problemy z dostępem do materiałów do zdalnego nauczania, prosimy o kontakt z wychowawcą.

4) Przypominamy, że można korzystać z dziennika elektronicznego na smartfonach bez instalowania płatnych aplikacji. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać : https://portal.librus.pl/rodzina/synergia/loguj, a następnie zalogować się.