„Jesteśmy zdrowi, aktywni i bezpieczni”

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt „Jesteśmy zdrowi, aktywni i bezpieczni” otrzymał pozytywną ocenę w Urzędzie Wojewódzkim i będzie finansowany w ramach środków budżetu Programu Rządowego „Bezpieczna Szkoła” na lata 2014 – 2016.

Od 09.09.2014r. do 30.12.2014r będą realizowane zajęcia, których głównym celem  jest zwiększenie  skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkole.

Projekt „Jesteśmy zdrowi, aktywni i bezpieczni” obejmuje następujące działania:

1. Wiem, co jem” – w ramach działania zaplanowano następujące aktywności:

- „Zdrowe nawyki żywieniowe” – cykl spotkań  z dietetykiem

-„Śniadanie daje moc” – przygotowanie przez  rodziców oraz pracowników szkoły kanapek dla wszystkich uczniów oraz naukę kulturalnego spożywania posiłku;

- „Wyzwania kulinarne” - naukę przygotowania posiłków dla całej rodziny, właściwości odżywcze produktów, naukę odczytywania etykiet, savoir vivre przy stole dla uczniów z klas IV-VI;

- „Zdrowa przekąska” – naukę przygotowania posiłku przez uczniów klas z I-III;

-„Podziel się posiłkiem” – zorganizowanie obiadów dla 6 potrzebujących uczniów z rodzin ubogich.

2. „Sport to zdrowie” - w ramach działania zaplanowano następujące aktywności:

- „Ciało żyć zdrowo by chciało”-wyjazdy na basen połączone z nauką pływania;

- „Aerobic razem z mamą” – dla wszystkich chętnych uczennic z mami;

- „Kopię w piłkę z tatą” – dla wszystkich chętnych chłopaków wraz z rodzicem;

-„Jesienny, sportowy turniej klasowy” z podziałem na grupy wiekowe klasy I-III i IV-VI.

3.Bezpieczeństwo to podstawa” – obejmujące aktywności takie jak:

- „W harmonii ze sobą i ze światem”  - zajęcia prospołeczne z pedagogiem uczące właściwego funkcjonowania w grupie rówieśników;

- „Bajkoterapia” – zajęcia dla najmłodszych w bibliotece szkoły;

- „Pięknie mówię” – zajęcia dla uczniów mających ubogi zasób słów, posługujących się niecenzuralnym słownictwem, zajęcia rozwijające wypowiedzi ustne;

- Wyjazd integracyjny do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Soblówce;

- „Dzień z psychologią w szkole” – zajęcia w formie warsztatów dla uczniów, nauczycieli i rodziców

- Turniej Rodzinny pod hasłem „Czas na Zdrowie” - dla społeczności szkolnej i lokalnej:  zdrowe odżywianie oraz rodzinne i aktywne spędzanie czasu wolnego. W czasie turnieju zostanie przeprowadzony również pokaz udzielania pomocy przedmedycznej, prelekcja z zakresu zdrowego odżywiania oraz pokaz przygotowania zdrowych i tanich posiłków wg zaleceń dietetyka, a następnie ich degustacja. Zawody sportowe, potyczki w warcaby, gra w tenisa stołowego będą okazją do integrowania środowiska szkoły ze społecznością lokalną w podejmowaniu działań promujących zdrowy styl życia.

Serdecznie zapraszamy: uczniów, rodziców, pracowników szkoły i wszystkich chętnych mieszkańców Juszczyny do aktywnego udziału w podejmowanych działaniach służącym ważnemu dla nas wszystkich zdrowiu i bezpieczeństwu.