Dzień Seniora

27 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. F. Polaka w Juszczynie obchodzono bardzo uroczyście „Dzień Babci i Dzień Dziadka”. O godzinie 11 –tej sala w Domu Ludowym w Juszczynie wypełniona była po brzegi i trudno było znaleźć wolne miejsce, bo jak każdego roku Babcie i Dziadkowie bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenia wnucząt. Uroczystość  uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan mgr inż. Maciej Mika.

Najpierw nasi wspaniali goście obejrzeli wyjątkowe jasełka, zawierające współczesne i humorystyczne treści, które wywoływały raz po raz spontaniczne oklaski i uśmiechy na twarzach Seniorów. Potem wystąpiły kolejno klasy, które zaprezentowały scenki do tegorocznego tematu przewodniego programu: „Co robimy razem  z Babcią i Dziadkiem?”. Pokazy rozpoczęli pięknie poprzebierani pierwszoklasiści, którzy zaprosili swoje Babcie do wspólnego czytania bajek, a Dziadziusiów do wykonania piosenki z serialu „Czterej pancerni i pies”. Druga klasa pokazała, jak dzieciaki umilają Dziadkom razem spędzany czas i wzorowo deklamowała wiersze i zaśpiewała  piękną piosenką z własnym akompaniamentem . W dalszej kolejności  III a wykonała ułożony przez siebie układ taneczny „Kwiatek dla Babci i Dziadka”. Ich występ spotkał się z ogólnym aplauzem i podziwem  zebranych. Kolejno  uczniowie III b w scenicznych kostiumach,  piękną gwarą i  w humorystyczny sposób zaprezentowali,  jak przebiegają odwiedziny współczesnych wnucząt w gościnnych progach Dziadków. Potem uczniowie klasy czwartej udowodnili, że w towarzystwie Babci i Dziadka wspaniale można śpiewać kolędy i muzykować na różnych instrumentach, a klasa V w swojej scence pokazała, że Babcia i Dziadek zawsze wszystkim pomagają, zaś Babcia zwykle potrafi zdziałać cuda i tym razem obłaskawiła wilka.  Ostatni  na scenę brawurowo wkroczyli szóstoklasiści, którzy pokazali, jak razem z Babcią i Dziadkiem kibicują polskim sportowcom odnoszącym sukcesy w wielu dyscyplinach.  Było bardzo wesoło i radośnie.  Oprócz wzorowo opanowanych ról, wnuki miały przygotowane dla swoich Dziadków laurki, które wręczyli po wspólnym odśpiewaniu  „Sto lat”.

Niezawodne Mamy, jak zawsze przygotowały słodki poczęstunek i cały czas dbały, by niczego Gościom nie brakowało.

Jak podkreślali Dziadkowie był to dla nich  niezwykły dzień. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie na naszą uroczystość, ale przede wszystkim za to, że są z nami zawsze! Życzymy dużo, dużo zdrowia w  otoczeniu kochających wnucząt oraz długich lat życia! Do zobaczenia za rok.